Wydarzenia

Uczestniczyliśmy w Nocy Bibliotek

Wydarzenia kulturalne w mieście łączą różne pokolenia społeczności ‘Sobieskiego’. Na Noc Bibliotek przybyli: nasi emerytowani dyrektorzy i nauczyciele, uczniowie oraz pedagodzy czynni. Razem z innymi uczestnikami, w tym z panią prezydent i szefową MBP, wysłuchaliśmy wywiadu na żywo z niezwykle elokwentną i przesympatyczną pisarką, dziennikarką i działaczką społeczną – panią Anną Cieplak. Mimo młodego wieku jest ona laureatką największych polskich nagród literackich (w tym nominacji do Nike) za powieść pt. “Ma być czysto”. Można być dumnym, że jedna z nas – Górnoślązaczka – ma tyle zalet, zdolności i empatii (w preszłości prowadziła np. świetlicę środowiskową dla dzieci, założoną przez Krytykę Polityczną w Cieszynie). Spotkanie z panią Anną Cieplak wzbogaciło i uradowało nas ogromnie.

W II częsci odbył się koncert „Pamiętajmy o tym, co piękne” w wykonaniu grupy profesjonalnych muzyków w składzie: Barbara Broda-Malon – wokal, Tomasza Pala – fortepian, Sebastiana Malon – skrzypce. Wysłuchaliśmy utworów z repertuaru Ewy Demarczyk, Anny German, Marka Grechuty i Grzegorza Tomczaka, m.in. do słów Juliana Tuwima, Osipa Mandelsztama i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Poziom całości zaskoczył nas pozytywnie i życzylibyśmy sobie więcej podobnych spotkań ze sztuką wysoką,

tekst: Lidia Różacka

zdjęcia: Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju

[nggallery id=381]