Wiadomości

Uwaga nauczyciele poprawiający matury próbne

(na podstawie informacji wydawnictwa operon):

TEGOROCZNA PRÓBNA MATURA Z OPERONEM ZAKOŃCZONA – CO TERAZ?

 

Za nami tegoroczna edycja Próbnej Matury z Operonem. Dziękujemy szkołom za przestrzeganie harmonogramu i zgłaszanie wszelkich konstruktywnych uwag, które pomagają nam rozwijać program egzaminów próbnych. Niebawem rozpocznie się proces przekazywania Wydawnictwu Operon wyników Państwa uczniów, który umożliwi nam przygotowanie wyczerpujących, dokładnych i w pełni spójnych z analizami CKE raportów z tegorocznej akcji. Oto garść ważnych informacji organizacyjnych.

Panel do wprowadzania wyników będzie dostępny na stronie szkola.operon.pl .

Raporty, które Państwu przedstawimy, będą zawierać nie tylko wszystkie dotychczas udostępniane i przeanalizowane dane, ale także m.in. informacje o mocy różnicującej poszczególnych pytań, rozkład staninowy wyników egzaminacyjnych czy dokładny poziom zdawalności z poszczególnych przedmiotów.

To oczywiście oznacza, że zebrane przez nas dane muszą być dokładniejsze niż dotychczas. W związku z tym prosimy o wprowadzenie do systemu punktacji szczegółowej ucznia z każdego pytania, a nie tylko łącznej sumy uzyskanych przez niego punktów z danego przedmiotu.

Jednocześnie wprowadziliśmy BARDZO WAŻNĄ INNOWACJĘ – od tego roku osoba zgłaszająca szkołę do systemu nie musi przekazywać nikomu swoich danych potrzebnych do zalogowania się do serwisu szkola.operon.pl. Wystarczy, że taka osoba:

1)      wejdzie na serwis szkola.operon.pl

i

2)      w odpowiednim miejscu wpisze adresy e-mail osób, które będą wprowadzać dane.

Adresaci otrzymają w e-mailu (wychowawcy@zs6sobieski.pl) dedykowany szkole link. Każdy, kto go kliknie może – po potwierdzeniu swojej tożsamości – wprowadzać wyniki uczniów.

Cała procedura jest także opisana i wyjaśniona na stronie szkola.operon.pl .

Wyniki prosimy wpisywać do 18 grudnia . Przy zachowaniu takiego terminu, raporty będą mogły być dostępne z początkiem stycznia 2014 roku .