Wydarzenia

VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie

Discover Canada 2020

Uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do półfinału konkursu, który odbył się na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego dn. 25.02.2020. Należy wspomnieć, iż na blisko 1500 uczestników z prawie 300 szkół z całej Polski do półfinału dostało się aż pięcioro naszych uczniów. Są to:

BAK PAULINA (kl. 3B)
WEISMAN WIKTORIA (kl. 4me)
MATUSZCZYK RADOSŁAW (kl. 4me)
SUŁKOWSKI ADAM (kl. 2am)
DALACH KACPER (kl. 2am)

Uczniowie musieli napisać pracę pisemną na jeden z siedmiu tematów (https://mt-oka.pl/discover-canada-2020-ii-etap-tematy-esejow/) oraz odpowiedzieć na 35 otwartych pytań dotyczących tematyki esejów jak również bieżących informacji kulturowych i politycznych.

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.