Nasze sukcesy Olimpijczycy Wiadomości Wydarzenia

Mechatronicy na (olimpijskiej) fali.

Jeszcze nie opadły emocje związane z awansem uczniów „Sobieskiego” do finału olimpiady „EUROELEKTRA”, a już dotarły do nas nowe radosne informacje dotyczące sukcesów przyszłych techników mechatroników w kolejnej olimpiadzie.
Tym razem nadeszły z Krakowa, a konkretnie z Akademii Górniczo-Hutniczej, gdzie 14 lutego 2020r. odbyły się eliminacje ogólnokrajowe II stopnia XLIII Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Wzięło w nich udział ponad 600 uczniów szkół średnich z całej Polski rywalizujących w 6 kategoriach: elektronika, elektronika medyczna, elektrotechnika, mechatronika, informatyka i teleinformatyka.
Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego był w tych zawodach reprezentowany przez 4-osobową grupę uczniów klas 3 i 4 technikum w zawodzie technik mechatronik. W grupie 115 uczestników rywalizacji w kategorii mechatronika osiągnęli oni bardzo dobre wyniki, a dwóch z nich: Marcin Brzózka i Mateusz Wawrzyniak, awansowało do grupy 18 osób, które rywalizować będą w finale ogólnopolskim olimpiady. O prawdziwym pechu mówić może Radosław Matuszczyk, któremu do awansu do grupy finałowej brakowało zaledwie 1 (!) punktu (to już z resztą kolejny taki przypadek, gdyż 3 lata temu podobna sytuacja przydarzyła się naszemu absolwentowi, późniejszemu finaliście tej olimpiady, Adrianowi Winklerowi w tej samej kategorii). Czwartym reprezentantem naszej szkoły był Mateusz Zawadka.
Zawody finałowe olimpiady zaplanowane zostały na 26-27 marca 2020 w Szczecinie. Mateusz i Marcin mają bardzo dużą szansę, aby dołączyć do grona swoich starszych kolegów, techników mechatroników, którzy w ostatnich 5 edycjach tej olimpiady raz zdobywali tytuł laureata a 3-krotnie finalisty.
Powodzenia w finale!