ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO

Zobacz zdjęcie

Wspomnienie niedawno zmarłych emerytowanych nauczycieli

“Wody płyną i płyną,/ Wiosny błysną i giną,/Idziesz ziemią ledwie pamiętaną… Cz.Miłosz (“Zapomnij”)

Z opóźnieniem dowiedzieliśmy się i dlatego dopiero teraz powiadamiamy, że przed feriami zimowymi zmarło dwoje długoletnich, emerytowanych nauczycieli naszej szkoły: pani Anna Lorenc i pan Aleksander Sydorów.

Pani Anna Lorenc uczyła w naszej szkole języka polskiego w latach 1976-1997. Pochodziła z Cieszyna, gdzie urodziła się w roku 1942. Ukończyła filologię polską w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Opolu. Jeden z synów Zmarłej uczęszczał do naszego technikum. Pani Lorenc współtworzyła, z ówczesnym wicedyrektorem, scenariusz montażu słowno-muzycznego z okazji rocznicy powstania kościuszkowskiego, który zajął III miejsce w konkursie Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Pan Aleksander Sydorów urodził się w roku 1929 we Lwowie. Ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był pułkownikiem Ludowego Wojska Polskiego. W naszej szkole uczył przedmiotów obronnych i prawnych w latach 1983-1999. Był pomysłodawcą i organizatorem konkursów wojskowej piosenki marszowej, w której brali udział m.in. obecni pracownicy naszej szkoły, wówczas uczęszczający także do innych placówek.

Społeczność Zespołu Szkół nr 6 składa kondolencje Rodzinom Zmarłych.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com