„Human to ostateczność”
„Humaniści nie mają szans na dobrze płatną pracę”
„Nie opłaca się iść do klasy humanistycznej”

Brzmi znajomo? Być może i w Waszym otoczeniu jest ktoś, kto w podobny sposób zareagował na wiadomość, że myślicie o kontynuowaniu nauki na profilu humanistycznym. Być może, co gorsza, uwierzyliście w te stereotypy?

Kim jest humanista? To człowiek dobrze wykształcony, który posiada szeroką wiedzę o ludziach, o świecie, który go otacza.  Ma zdolność samodzielnego, twórczego myślenia. Cechuje go kultura słowa i wrażliwość estetyczna.

Tego wszystkiego (i nie tylko tego) można nauczyć się właśnie na kierunkach humanistycznych. Naprawdę wierzycie, że pracodawca nie chciałby mieć w swoich szeregach takiego pracownika? Pracownika, który rozumie na czym polega dialog, zna tajniki perswazji, zna kulturowe wzorce, dzięki czemu jest w stanie odczytać oczekiwania społeczeństwa.

Słyszeliście mit o tym, że jedynie kompetencje twarde się liczą? Oczywiście, pracodawcy potrzebują  ludzi wyposażonych w konkretne, „twarde” umiejętności, ale nie tylko takich! Programiści, inżynierowie i inni eksperci z różnych dziedzin mają ogromną wiedzę i możliwości, ale czasem zapominają, że za wykresami, statystykami, liczbami stoi człowiek. On jest odbiorcom wszystkiego. Jak mówi Marcin Napiórkowski, „humanista to inżynier od ludzi”.

Nie wierzcie w mity. Jeżeli czujecie, że to Wasz kierunek zapraszamy do Sobieskiego. Czeka na Was zespół pasjonatów, zaangażowanych w swoją pracę.  Inspirujemy, mobilizujemy, zachęcamy, kiedy trzeba pocieszamy dobrym słowem. Dołącz do nas.

Realizowanie zajęć w klasie z rozszerzonym językiem polskim obejmuje:

• Uczestniczenie w licznych wycieczkach edukacyjnych – teatralnych i kulturoznawczych:

Refleksje humanistki z kl.1GA nt. warsztatów języka hebrajskiego i IV DKŻ

Muzealne poznawanie noblistów, podróżników i pisarzy

“Tuwim i…” uwieńczeniem różnorodnych wrażeń teatralnych 4an i 4el

Wielojęzyczne anioły na wielozadaniowych szczudłach dla 1 am i 3 ai

Bielsko-Biała – ulubiony cel naszych wycieczek edukacyjnych

• Korzystanie z zasobów bogato wyposażonej biblioteki,

Nowy kącik czytelniczy

• Uczestniczenie w warsztatach teatralnych organizowanych przez Teatr Rozrywki w Chorzowie i Teatr J. Słowackiego w Krakowie,
  • Stała współpraca  z Teatrem Banialuka w Bielsku-Białej oraz Teatrem J.Kochanowskiego w Opolu,
  • Możliwość udziału w organizacji kulturalnych przedsięwzięć na terenie szkoły: gale, koncerty, występy teatralne, akademie, sesje popularnonaukowe: